Už tehdy jsem hodně natáčel a fotil. Někdo musel zachytit všechno, co jsme dělali. Fascinace tam byla od začátku a během univerzity začalo přicházet čím dál víc zakázek. Takže jsem po studiu rovnou přešel na samostatnou dráhu. To mi také perfektně vyhovuje – nesnášel bych být vázaný na jedno místo, jeden stůl, jeden úkol.
Pracuješ často i z camperu. Funguje to opravdu dobře?
Doma mám samozřejmě velký monitor, audio techniku a spoustu věcí, které s sebou nevozím vždy. Ale s malým druhým displejem a mým 16palcovým MacBookem funguje střih velmi dobře. Pro mě je důležité nesedět shrbený s notebookem na kolenou, ale pracovat u pořádného stolu. Kvalitní pracovní prostor se pro mě stal jednou z nejdůležitějších věcí v camperu.
Co dalšího nesmí chybět?
Kvalitní matrace, určitě. Ale největší výzvou vždy bylo organizovaně převážet všechno vybavení – kamery, stativy, světla a podobně. I když cestuji sám, mám vždy 3–4 bedny foto a video techniky. K tomu surfy, kolo, paraglider…